Štěpkovač za traktor

Štěpkovač za traktor je ideální pomocník pro obce, lesní údržby, cestáře a samozřejmostí je i použití pro vlastní drobnou údržbu.

Štěpkovač za traktor lze rozdělit do dvou základních provedení. Prvním je štěpkovač a druhým je špalíčkovač. níže jsou základní rozdělení na obrázku tedy, obrázky finální štěpky, které Vám štěpkovače jsou schpny vyrobit. 

 

Jako první je klasická štěpka, která je vhodná použí jako přihnojování, popřípadě jako štěpka tedy kůrová  drť do záhonů a k okrasným dřevinám.

 

 

Jako druhé základní rozdělení štěpkovačů podle štěpky je takzvaná štěpka na topení tedy nazývaná také špalíky. Štěpkovač, který někdo může nazívat jako špalíčkovač. Tedy tato štěpka lze použít po vysušení ve speciálních pytlích jako topení. Štěpka může být podle provedení štěpkovače do šíře větve cca 7 cm i více.

 

Jako poslední z nabízených produktů uvedeme štěpkovač na větve tedy spíše již nazývaný špalíčkovač větví doslova jelikož větve a stará prkna můžou být do šířky 10 a více centimetrů, a špalíky získané tímto drcením jsou dlouhé a prakticky srovnatelné s běžným drobnějším štípaným  dřevem na topení.

 

Základní rozdělění štěpkovačů podle mechanizmu, který drtí či štěpkuje dřevěný materiál

Jako první uvedeme šnekový mechanizmus. Jedná se ve své podstatě o šnek, který rozhodem šroubovice udává délku štěpky.  Díky své šroubovici si krásně natakuje do sebe dřevo, a šnek pomalu drtí dřevěný materiál. Na konci tohoto šneku je vyhazovač, který díky lopatkám připevněných na konci štěpkovaše vyhazuje hotovou štěpku z útrob stroje ven, Kde je soustředěna pytlovacím komínem do pytlů, či pouze štěpku vyhazuje na volné prostory.

 

 

 

DETAIL ŠNEKOVÉHO ÚSTROJÍ ŠTĚPKOVAČE.

 

 

 

 

Drtič větví Štěpkovač Piraňa

Drtič větví piraňa je jedinečný štěpkovač na větve, který je díky preciznosti českého výrobce dotažený k dokonalosti

drtič větví piraňa štěpkovač   

Drtič větví tedy štěpkovač Piraňa je výrobek určený především na drcení větví jak po prořezu tak i při likvidaci náletových křovin. Vrtič Piraňa Vás zbví veškerého dřevního odpadu jako jsou větve běžný dřevní odpad a podobně. Drtič svým mechanizmem zpracuje dřevní odpad na štěpku, který lze nadále použít ke kompostování, ale po vysušení v rašlových pytlých lze i touto hmotou topit. štěpkovač má samočinné podávání , tedy nabírá si větve a štěpkovaný materiál sám po vložení do drtiče. Maximální výkon drtiče Piraňa je 2m3 za hodinu. Tento štěpkovač je vhodný pro dřevěný odpad do 7 cm. K připojení za traktor tedy při variantě pohonu traktorem, nebo malotraktorem je doporučený výkon traktoru minimálně 10Kw. Tyto štěpkovače spolehlivje nadrtí tedy naštěpkují větve i s listím, jehličnaté větve stromů, suché větve, ale i staré desky či trámky a to vše v průměru do 70mm. Drtič je české výroby. 

Drtič tedy štěpkovač větví označen v modelové řadě jako Pirana nebo Piraňa je vyráběn v těchto provedeních:

Drtič větví Piraňa - příslušenství:

........................................................................................................................................................................................................................

TOPlist